O FIRMIE

  Opis
  Certyfikacje i badania
  Wybrane realizacje

PRODUKTY

  Zbiorniki
  Przekrycia
  Koryta
  Biofiltry
  Piaskowniki
  Obudowy studzienne

USŁUGI

  Projektowanie konstrukcji i urządzeń
  Montaże technologiczne

REFERENCJE
PROGRAMY
KONTAKT

APSEL

ul. Kopytowska 19
Święcice
05-860 Płochocin

tel/fax (22) 722 51 34
(22) 752 55 85
(22) 752 55 87

apsel@apsel.com.pl

W ofercie naszej firmy posiadamy obudowy studni wierconych i pomiarowych.

Obudowy zostały zaprojektowane w kształcie zbiornika o średnicy dostosowanej do wydajności studni i zainstalowanej armatury (wodomierz, zawór zwrotny, zasuwa). Proponowane średnice obudów DN: 1000, 1200, 1600, 2000, 2500, 3000. Zbiornik posiada szczelne dno i przykryty jest pokrywą połączoną trwale z płaszczem. Zbiornik wraz z pokrywą wykonany jest z żywic poliestrowych wzmocnionych włóknem szklanym. Pokrywa oraz część cylindryczna zbiornika są ocieplone pianką poliuretanową. W pokrywie znajdują się dwa włazy montażowe umożliwiające wygodną i bezpieczną wymianę agregatu pompowego. W płaszczu wykonane jest przejście szczelne dla rurociągu tłocznego oraz przepust na przewody elektryczne.

Standardowo obudowa studni wyposażona jest w kominki wentylacyjne i drabinkę. Rurociąg o średnicy powyżej DN 100, w części poziomej jest podparty konstrukcją stalową. Wszystkie elementy wyposażenia zbiornika, są wykonane ze stali kwasoodpornej.
Kompletna obudowa studni jest osadzana pionowo na płaskim fundamencie betonowym. Obudowa posiada ucha do posadowienia w gruncie. Podstawa obudowy jest mocowana do fundamentu za pomocą kotew. Po ustawieniu obudowy studni należy podłączyć rurociąg tłoczny i przeprowadzić instalację elektryczną a następnie obsypać ziemią. W przypadku wyczerpania studni obudowę można łatwo zdemontować i wykorzystać przy podłączeniu innej studni. Ponadto wykonujemy mieszalniki wapna z dozownikami.